Velká změna u tvůrců Call of Duty: Šéf Treyarchu po 22 letech odchází
Studio převezme dvojice veteránů
Vývojářské studio Treyarch, které stojí za některými oblíbenými díly vojenské akce Call of Duty, oznámilo zásadní změnu ve svém nejvyšším vedení. Dlouholetý šéf studia Mark Gordon se totiž po neuvěřitelných 22 letech rozhodl opustit svou pozici a odejít do důchodu, aby se mohl „soustředit na další kapitolu svého života“.
Gordon nastoupil do Treyarchu jako technologický ředitel už v květnu roku 2005. Do křesla hlavního šéfa studia se pak posadil v listopadu 2016. Zažil tak ty největší milníky celé značky.
Studio vydalo k odchodu svého lídra emotivní prohlášení, ve kterém mu poděkovalo za obrovský přínos:
„Jsme Markovi neuvěřitelně vděční za jeho pevné vedení a obrovskou péči o studio, jeho kulturu a lidi. Markův vliv na celou franšízu byl nezměrný - od Call of Duty 2: Big Red One a Call of Duty 3 až po World at War a kompletně celou sérii Black Ops. Děkujeme ti, Marku, za tvé vedení, přátelství a za všechno, co jsi udělal pro to, aby byl Treyarch tak úžasným místem, které můžeme nazývat domovem.“
Treyarch zároveň rovnou představil Gordonovu náhradu. Vzhledem k obří velikosti studia a náročnosti vývoje moderních Call of Duty her se vedení nově rozdělí mezi dva lidi. Pozici spolupředsedů studia tedy nyní obsadí dva veterání studia Kevin Hendrickson a Yale Miller.
Thank you, Mark. ? pic.twitter.com/ZhgY5mXeWc
— Treyarch (@Treyarch) June 15, 2026
Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.
Zobraziť komentáre (0)
Komentáre
Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený
Prihlásiť sa