Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Režisér série Ori drsně zkritizoval strategii Xbox Game Passu

Podle něj produkuje jen průměrný obsah

Profilový obrázok autora článku - Jakub Fanta Jakub Fanta
Xbox Game Pass zmeny cena

Kolem herní divize Microsoftu je v poslední době hodně kontroverze. Poté, co na veřejnost prosákly zprávy o chystaném masivním propouštění a možném zavření studií jako Ninja Theory či Double Fine, se do vedení Xboxu opřel jeden z nejrespektovanějších vývojářů, který s Xboxem, potažmo Microsoftem, kdy spolupracoval.

Thomas Mahler, šéf Moon Studios a režisér milované série Ori (Ori and the Blind Forest, Ori and the Will of the Wisps), se na sociální síti X dost ostře vyjádřil ke strategii předplatného Xbox Game Pass. Služba podle něj mohla být obrovským úspěchem, kdyby Microsoft nenutil studia fungovat jako továrny na průměrnost.

Mahler tímto reagoval na příspěvek zakladatele 3D Realms George Broussarda, který se ptal, zda to Xbox nepřehnal s bezhlavým nakupováním studií jen proto, aby měl čím naplnit Game Pass.

Strategie Game Passu mohla fungovat, kdyby o ni lidé měli zájem,“ napsal otevřeně Mahler. „Problém je, že zájem neměli, a katalog her prostě zdaleka nebyl dost dobrý na to, aby lidé s radostí platili předplatné každý měsíc. 

Je to stejné jako u filmového streamování. Rád si zaplatím HBO, protože má skvělý obsah, který chci vidět. To předplatné si nechám klidně jen proto, abych mohl dokola sledovat své oblíbené seriály. Jenže u her je z nějakého důvodu pro hráče strašně důležité slovo 'NOVÝ'. A pokud váš nový obsah ani vzdáleně neodpovídá kvalitě toho starého, máte problém.“

Podle Mahlera navíc Xboxu v posledních letech zoufale chybí obří, nezpochybnitelný hit, který by oslovil široké masy hráčů. Kritizuje také skutečnost, že téměř každé interní studio Microsoftu se v poslední době herně trápí.

Kde je ta velká hra od Xboxu z posledních let, která byla prostě úchvatně dobrá? Taková hra neexistuje. Od Bethesdy se čekalo, že vytvoří 'Skyrim ve vesmíru', který měl být logicky lepší než původní Skyrim, protože ten už je starý. Místo toho jsme ale dostali Starfield.

Tento problém podle něj pramení hlavně z toho, že management Xboxu dostatečně nerozumí hráčům a neumí nastavit podmínky tak, aby vývojáře motivoval k tvorbě velkých a úspěšných titulů.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Jakub Fanta
Jakub Fanta Hviezda

Zapálený milovník strategií, adventur, RPG (hlavně těch od Bethesdy) a čestný hráč Kingdom Come. Jo a ještě hraju 20 let World of Warcraft

Zobraziť komentáre (1)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry