Režisér série Ori drsně zkritizoval strategii Xbox Game Passu
Podle něj produkuje jen průměrný obsah
Kolem herní divize Microsoftu je v poslední době hodně kontroverze. Poté, co na veřejnost prosákly zprávy o chystaném masivním propouštění a možném zavření studií jako Ninja Theory či Double Fine, se do vedení Xboxu opřel jeden z nejrespektovanějších vývojářů, který s Xboxem, potažmo Microsoftem, kdy spolupracoval.
Thomas Mahler, šéf Moon Studios a režisér milované série Ori (Ori and the Blind Forest, Ori and the Will of the Wisps), se na sociální síti X dost ostře vyjádřil ke strategii předplatného Xbox Game Pass. Služba podle něj mohla být obrovským úspěchem, kdyby Microsoft nenutil studia fungovat jako továrny na průměrnost.
Mahler tímto reagoval na příspěvek zakladatele 3D Realms George Broussarda, který se ptal, zda to Xbox nepřehnal s bezhlavým nakupováním studií jen proto, aby měl čím naplnit Game Pass.
„Strategie Game Passu mohla fungovat, kdyby o ni lidé měli zájem,“ napsal otevřeně Mahler. „Problém je, že zájem neměli, a katalog her prostě zdaleka nebyl dost dobrý na to, aby lidé s radostí platili předplatné každý měsíc.
Je to stejné jako u filmového streamování. Rád si zaplatím HBO, protože má skvělý obsah, který chci vidět. To předplatné si nechám klidně jen proto, abych mohl dokola sledovat své oblíbené seriály. Jenže u her je z nějakého důvodu pro hráče strašně důležité slovo 'NOVÝ'. A pokud váš nový obsah ani vzdáleně neodpovídá kvalitě toho starého, máte problém.“
Podle Mahlera navíc Xboxu v posledních letech zoufale chybí obří, nezpochybnitelný hit, který by oslovil široké masy hráčů. Kritizuje také skutečnost, že téměř každé interní studio Microsoftu se v poslední době herně trápí.
„Kde je ta velká hra od Xboxu z posledních let, která byla prostě úchvatně dobrá? Taková hra neexistuje. Od Bethesdy se čekalo, že vytvoří 'Skyrim ve vesmíru', který měl být logicky lepší než původní Skyrim, protože ten už je starý. Místo toho jsme ale dostali Starfield.“
Tento problém podle něj pramení hlavně z toho, že management Xboxu dostatečně nerozumí hráčům a neumí nastavit podmínky tak, aby vývojáře motivoval k tvorbě velkých a úspěšných titulů.
I mean, the Gamepass strategy could've worked if people would've shown up for it. Problem is: They didn't and the software catalogue was just nowhere near good enough to make people happily pay the subscription every month.
— thomasmahler (@thomasmahler) June 18, 2026
It's the same as with streaming in the film business:…
Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.
Zobraziť komentáre (1)
Komentáre
Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený
Prihlásiť sa