Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Moderi vytvorili niečo, čo Naughty Dog nedokázalo šesť rokov. Multiplayer v The Last of Us Part II

Multiplayer vyjde už na jeseň.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
The Last of Us Part 2 review screenshot 4

Už to bude dva a pol roka od oficiálneho zrušenia vývoja The Last of Us Factions, multiplayerovej časť pre The Last of Us Part II. Naughty Dog na tejto multiplayerovej hre pracovali prakticky od vydania TLOU 2 v roku 2020. Neskôr však hru ohodnotilo štúdio Bungie, "špecialisti" na multiplayerové hry, s nie príliš pozitívnym verdiktom. Sony sa nakoniec rozhodlo The Last of Us Factions zrušiť a my sme sa nikdy multiplayeru v The Last of Us Part II nedočkali. 

To však môže zmeniť komunita. Už od Januára tohto roka vzniká neoficiálny multiplayerový režim. Komunita za pol roka dokázala vytvoriť funkčný prototyp so všetkými hlavnými hernými mechanikami. Ešte ostáva ho zasadiť do herných máp. 

Moderi plánujú tento multiplayer vydať ako mód pre PC verziu už v Septembri. AI nástroje im vývoj módu značne urýchlili a jednoduchšie dokážu rozobrať a implementovať oficiálne herné mechaniky. 

Sony investovalo do vývoja The Last of Us Factions milióny dolárov a nakoniec projekt hodili do koša. Komunita to robí zadarmo a vyzerá to tak, že si multiplayer skutočne zahráme. Nižšie môžete vidieť 25 minút z hrania. 

Titulný obrázok Youtube videa s názvom The Last of Us Factions

The Last of Us Factions

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry