Desiatky tisíc Japoncov podpisuje petíciu na zrušenie Assassin's Creed Shadows
Vraj je to urážka Japonskej kultúry

Oznámenie najnovšieho Assassin's Creed Shadows sprevádza od začiatku značná kontroverzia. Nie len že Ubisoft sa rozhodol ako jedinú hrateľnú postavu samuraja vo feudálnom Japonsku vybrať černocha, ale obe hrateľné postavy by mali byť LGBTQ+.
Zatiaľ čo mnoho hráčov sa na hru teší, existuje veľká skupina iných hráčov, ktorí túto hru považujú za urážku japonskej kultúry a histórie. Bohatá história Japonska, najmä vo feudálnych časoch, je často inšpiráciou pre mnohé filmy, seriály, komixy aj videohry. Často sú v nich fantasy prvky, avšak tie vychádzajú z legiend a povier vtedajšieho ľudu.
Desiatky tisíc Japoncov sa teraz rozhodlo bojovať proti Ubisoftu petíciou, ktorou žiadajú zrušenie vydania hry Assassin's Creed Shadows.
Petíciu podpísalo už 30-tisíc ľudí. Píše sa v nej toto:
"Nedávno sa v súvislosti s pripravovanou hrou Assassin's Creed Shadows od vývojára Ubisoft objavila vážna otázka historickej presnosti a nedostatočného kultúrneho rešpektu.
Hra je založená na japonských samurajoch a ignoruje skutočnosť, že samuraji sú vyššou triedou bojovníkov a mali by byť "gokemani" alebo služobníci šľachty. V skutočnosti prvý Európan, ktorý získal titul samuraja, William Adams (Miura Anobori), bol práporom s 250 koku a v službách Tokugawu Ieyasu. V celej tejto histórii Ubisoft naďalej nesprávne chápe povahu a úlohu samurajov.
Je to vážna urážka japonskej kultúry a histórie a môže to súvisieť s ázijským rasizmom. Vyzývame spoločnosť Ubisoft, aby okamžite zastavila uvedenie hry Assassin's Creed Shadows na trh a preukázala seriózne skúmanie a úctu k japonskej histórii a kultúre. Váš podpis je potrebný. Podpíšte túto petíciu a ukážte spoločnosti Ubisoft dôležitosť kultúrnej úcty a historickej presnosti."
Petícia žiada, aby sa Ubisoft ospravedlnil za úrážku japonskej kultúry. Petícia pravdepodobne nič nezmení, pretože predobjednávky hry hovoria o tom, že to bude veľký predajný hit. Každopádne bude zaujímavé sledovať, ako sa Ubisoft vysporiada s desiatkami tisíc nespokojných fanúšikov.
Keď sa však pozrieme bližšie na komentáre, ktoré podpisovatelia petície nechávajú na stránke, zistíme, že väčšina z nich ani nie sú Japonci. V skutočnosti petíciu podpisujú najmä západní hráči, ktorí nechcú podporovať Ubisoft. Čo sa týka komentárov od samotných Japoncov, tí sa častejšie sťažujú na nepresnú architektúru a kultúrne normy v hre. Nie na čierneho samuraja.
Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.
Zobraziť komentáre (2)
Komentáre
Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený
Prihlásiť sa